Nadace VIA přispívá k aktivní účasti veřejnosti na rozvoji demokratické společnosti v České republice už od roku 1997. Podporuje aktivní lidi, kteří rozvíjejí komunitní život českých obcí a měst, posiluje neziskové organizace a investuje do jejich rozvoje a v neposlední řadě také pomáhá obnovovat zpřetrhané tradice filantropie a dárcovství v České republice.

Města z jiného těsta je program Nadace VIA, který chce zlepšovat vztah lidí k veřejnému prostoru. Jednou z jeho klíčových součástí je grantová výzva Živé granty, která je určena k oživení veřejného prostoru v českých městech a obcích.

Tomáš Mecka se narodil v roce 1961 na Slovensku. Studoval užitkovou grafiku na VŠVU v Bratislavě. Od roku 1993 bydlí v Olomouci. Věnuje se užitkové grafice, jeho firma Tau Color dělá návrhy a realizace interiérů. Tomáš Mecka je autorem výtězného návrhu – Graffiti links – Zeď vzkazů zamrzlých v čase.

Houpací Osel je první český outsider web. Skromně se staví po boku nejdůvěryhodnějších světových médií, leč neuzurpuje si výhradní postavení. Nabízí exkluzivní publicistiku, komentuje politické, kulturní a společenské dění, zostuzuje tradiční mediální diskurz. Polovina redakce kouří dýmku a druhá jsou ženy. „Všichni před spaním místo Andersena pročítáme Aristotela nebo alespoň studie o mikroekonomii. Jsme hipsteři, kavárenští intelektuálové a především outsideři. Reagujeme na jízlivosti, zpupnosti a neautenticity světa, které vidíme tam, kde končí naše brýle.“